Menadżer ds. komunikacji i zarządzania interesariuszami - Offshore Wind

Location(s):

Warszawa, Masovian, PL, 00-838

RWE Offshore Wind Poland sp. z o.o., Warszawa

To start as soon as possible, Full time, Permanent

Functional area: PR / Media / Communication

W związku z dynamicznym rozwojem sektora energetyki wiatrowej do naszego zespołu w Polsce poszukujemy osoby na stanowisko Menadżera ds. komunikacji i zarządzania interesariuszami, która dołączy do działu morskich farm wiatrowych.

W RWE czeka Cię rozwojowe stanowisko pracy, a twoje codzienne zadania będą związane z nawiązywaniem relacji, aktywnym uczestnictwem w procesie decyzyjnym i wdrożeniowym. Naszym celem jest przesuwanie granic tego, co możliwe. Aby to osiągnąć, potrzebujemy ciekawych świata i zaangażowanych pracowników, którzy chcą stawiać czoła nowym wyzwaniom. Czy szukamy właśnie kogoś takiego, jak Ty?
W RWE będziesz poruszać się w niezwykle ciekawej branży morskiej energetyki wiatrowej, gdzie każdego dnia zmierzysz się z nowymi, ekscytującymi wyzwaniami, dzięki czemu będziesz się rozwijać, osiągać swoje cele, a przy tym także czerpać ze swojej pracy prawdziwą przyjemność.
Dołączając do naszego zespołu, będziesz współpracować z doświadczonymi koleżankami i kolegami o silnej motywacji do działania. Twoja praca będzie w dużej mierze przyczyniać się do budowania pozycji RWE Renewables jako producenta zrównoważonej energii.

Działamy w międzynarodowym środowisku, więc kandydat na to stanowisko musi być otwarty na regularne podróże służbowe, posługiwać się pewnie językiem angielskim i chcieć wspólnie z nami rozwijać się i tworzyć branżę, która inwestuje w przyszłość.

Zakres obowiązków:
•    Przygotowanie i utrzymanie strategii public relations w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Polsce
•    Pozycjonowanie RWE Renewables w Polsce w opinii publicznej
•    Zarządzanie lokalną agencją PR
•    Aktywne ustalanie tematów wspierających działalność biznesową RWE Renewables w Polsce dla codziennych, branżowych i ogólnopolskich kanałów informacyjnych (prasa i online), a także dla własnych kanałów społecznościowych firmy
•    Przygotowywanie komunikatów prasowych i oświadczeń, odpowiadanie na zapytania prasowe
•    Planowanie, przygotowywanie i koordynacja  wywiadów z ekspertami firmy
•    Planowanie i realizacja działań promocyjnych markę, w tym płatnych kampanii reklamowych
•    Wspieranie globalnego zespołu ds. komunikacji w zarządzaniu obecnością w mediach społecznościowych, w tym identyfikowaniu i przygotowywaniu treści
•    Planowanie i realizacja imprez, takich jak targi i konferencje, m.in. przygotowywanie przemówień i tworzenie prezentacji
•    Przygotowywanie kadry kierowniczej i innych pracowników do wystąpień publicznych
•    Monitorowanie mediów, zarządzanie emisjami i komunikacja kryzysowa
•    Współpraca z innymi menadżerami RWE Offshore Wind Poland ds. zarządzania interesariuszami w Polsce
•    Utrzymywanie pozytywnych relacji ze wszystkimi interesariuszami celem zapewnienia płynnego postępu w rozwoju biznesu.
•    Identyfikowanie, analizowanie, komunikowanie się z interesariuszami takimi jak władze i organizacje lokalne oraz społeczność lokalna

•    Monitoring wszystkich krajowych i lokalnych decyzji politycznych oraz komunikatów, które mogą mieć wpływ na biznes.
•    Reprezentowanie firmy podczas spotkań, warsztatów, konferencji i innych istotnych wydarzeń z interesariuszami.
•    Monitorowanie i przewidywanie potencjalnych wyzwań z interesariuszami oraz przygotowanie strategii ich łagodzenia

Profil kandydatki/kandydata:
Praca na tym stanowisku wymaga umiejętności działania w zespole, komunikatywności, dobrej organizacji pracy i silnej motywacji. Idealna kandydatka lub kandydat podziela także naszą pasję do morskiej energetyki wiatrowej! Zapraszamy osoby wszechstronne, które potrafią przekonywać innych i kierują się instynktem biznesowym, zachowując przy tym nutkę elastyczności.

Od kandydatów oczekujemy również:

•    Ukończonych studiów w zakresie komunikacji, public relations lub na zbliżonych kierunkach
•    Doświadczenia zawodowego w zakresie public relations, komunikacji korporacyjnej, media relations lub roli medialnej
•    Pożądane doświadczenie w zarządzaniu marką
•    Doświadczenie w przeprowadzaniu zewnętrznych kampanii medialnych
•    Umiejętności zarządzania procesem z udziałem wielu interesariuszy, wykazywania się samodzielnością i determinacją
•    świetnych kompetencji komunikacyjnych, w tym potwierdzonej umiejętności przekonywania, zachęcania do podejmowania wyzwań i budowania zaufania na wszystkich poziomach i stanowiskach w ramach organizacji.
•    umiejętności formułowania rekomendacji i skutecznej realizacji podjętych decyzji w odpowiednich ramach czasowych i w sposób zgodny z procedurami.
•    Umiejętność zarządzania wysoce poufnymi informacjami w celu wsparcia komunikacji kadry kierowniczej
•    Zdolność do adaptacji, nieszablonowe myślenie i radość ze wspólnej pracy zespołu w celu osiągnięcia celów
•    Znajomość sektora energetycznego, zwłaszcza energii odnawialnej, jest atutem
•    Oczekujemy elastycznego podejścia do międzynarodowych podróży służbowych.

Praca w biurze w Warszawie lub Gdyni. W pracy posługujemy się na co dzień językiem angielskim, jednak z uwagi na to, że osoba na tym stanowisku będzie funkcjonować na rynku polskim, od kandydatów oczekujemy również biegłej znajomości języka polskiego. Zgłoszenia na to stanowisko prosimy składać w języku angielskim. Znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem,

Aplikacje rozpatrujemy na bieżąco, zachęcamy więc do przesłania zgłoszenia w dowolnym momencie aż do 16.10.2022.

W RWE każdego traktujemy jednakowo i witamy z otwartymi ramionami! Dokładamy wszelkich starań, aby w zespołach w ramach RWE promować różnorodność i równość płci, ponieważ wiemy, że takie działania przekładają się na realne korzyści. Dlatego też interesujesz nas właśnie TY.

Oferta:
Czym jest RWE? Jesteśmy globalną spółką, skupiającą się na zrównoważonym rozwoju, dekarbonizacji i innowacjach. Nasz zespół z pasją opracowuje, buduje, zarządza i operuje projektami z obszaru energetyki wiatrowej i słonecznej oraz składowania energii. Jesteśmy częścią grupy działającej w branży energetycznej, która dąży do rozwijania energii odnawialnej i pracujemy ramię w ramię z około 3,5 tysiącem naszych kolegów i koleżanek z Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Azji i rejonu Pacyfiku. Innymi słowy, nasza organizacja oferuje swoim pracownikom niezwykłe możliwości rozwoju. Osoba na tym stanowisku sama decyduje o tym, jak wygląda jej zawodowa codzienność. Kulturę naszej organizacji cechuje przedsiębiorczość, otwartość i zaangażowanie. Pracując z nami, wkraczasz na ścieżkę dynamicznej kariery, na której codziennie czekają na Ciebie nowe kontakty, stały rozwój i strategia.

Promoting diversity (40x40) special offers for parents & children (40x40) flexible working times (40x40) health services (40x40) staff events (40x40) career promotion (40x40) attractive remuneration (40x40) good transport connection (40x40)

rwe.com/career

Apply now with just a few clicks: ad code 61200, application deadline .

Any questions? Sylwia Szymanska, s.szymanska@rwe.com

We look forward to receiving your application!

We value diversity and therefore welcome all applications, irrespective of gender, disability, nationality, ethnic and social background, religion and beliefs, age or sexual orientation and identity.

Of course, you can find us on LinkedIn, Twitter and Xing, too.

RWE represents change, innovation and sustainability. As one of the world’s leading generators of electricity from renewable energy sources, we aim to be carbon-neutral by 2040 and to enable a sustainable life for people around the world. To achieve this, we are looking for dynamic and motivated people to join us in creating a sustainable and secure energy future.

RWE Renewables GmbH, based in Essen, Germany, is RWE’s youngest subsidiary and one of the world’s leading companies in the field of renewable energies. With an international team of around 3,500 employees, we are drivers of the energy transition – and provide electricity for a sustainable life. Our total capacity of more than 9 gigawatts results from onshore and offshore wind parks, photovoltaic plants and battery storage. We focus on growth: on the American continent, on the European core markets and on new markets in the Asia-Pacific region.

Job Segment: PR, Sustainability, Social Media, Wind Energy, Network, Marketing, Energy, Technology